Loading color scheme

5 důvodů, proč si vybrat redakční systém Joomla pro váš další projekt

TL;DR

  • Výkon a škálovatelnost
  • Komunita
  • Velké množství rozšíření
  • Velké množství šablon
  • Joomla není jen redakční systém

Pokud se chystáte vytvářet novou webovou stránku a rozhodujete se, jaký redakční systém použít, tento článek by se vám mohl hodit.

Na trhu existuje mnoho CMS (content management system) a někdy je těžké najít ten pravý pro váš další projekt. Jedním ze skvělých řešení je Joomla. V následujícím článku popisujeme několik důvodů, proč byste ho měli používat jako svůj redakční systém.

Co je redakční systém?

Redakční systém je aplikace pro správu obsahu a dat na vašich webových stránkách. Jakýkoliv text nebo obrázek díky němu můžete upravit bez znalosti HTML nebo PHP. Často se také můžete setkat se zkratkou CMS, která vychází z anglického Content Management System.

Na trhu existují jak redakční systémy které jsou placené, tak i řešení zdarma, jako je např. Joomla, Drupal nebo WordPress.

Které weby používají redakční systém Joomla?

Vybrali jsme pro vás tři příklady za všechny:

Peugeot: http://www.peugeot.com/en
Ikea: https://www.ikea.com/
Harvard University: https://huit.harvard.edu/

Důvod #1: Výkon a škálovatelnost

Pokud budete hledat výkonnostní testy redakčního systému Joomla, určitě najdete takové, ze kterých nevychází v dobrém světle. Je ale důležité brát v potaz verzi, která byla testována.

Od chvíle, kdy Joomla přešla na PHP 7.x, se jedná o velice rychlý systém. Pokud váš poskytovatel hostingu tuto verzi PHP nepodporuje, měli byste se porozhlédnout po někom jiném.

Zmínit musíme i nepřeberná množství nastavení ukládání do mezipaměti a další možnosti zrychlení celého systému.

Škálovatelnost je také na vysoké úrovni. Neexistuje moc malý, nebo moc velký projekt pro použití Joomly. Stejně tak, pokud začínáte s malým webem, který se časem rozroste, nemusíte hledat v průběhu nový redakční systém. Joomla vše v pohodě zvládne.

Důvod #2: Komunita

Joomla má kolem sebe velkou komunitu lidí, kteří s ní každodenně pracují. Jednoduše tedy najdete řešení na jakýkoliv problém, na který při tvorbě webových stránek, nebo jejich provozu, můžete narazit.

A nejen to, díky komunitě uživatelů můžete narazit na skvělé funkce, nebo využitý Joomly, které by vás samotné nenapadly.

Komunita není pouze online. Koná se spousta konferencí a meet-upů, kde potkáte lidi z oboru, se kterými můžete sdílet své zkušenosti.

Důvod #3: Rozšíření

Pokud používáte Joomlu a základní komponenty pro vás nejsou dostačující, nevadí. Existuje v podstatě nekonečné množství komponent, modulů a pluginů, které si můžete stáhnou buď zdarma, nebo za příznivé ceny.

Všechna tato rozšíření jsou snadno dohledatelná díky knihovně přímo na webu Joomla.org. Tato knihovna má ještě výhodu v tom, že veškerá rozšíření kontrolují správci, takže se nemusíte bát o bezpečnost vašeho webu.

Joomla v sobě obsahuje také tzv. Joomla Update Center. Veškeré dostupné aktualizace vašich rozšíření tak vidíte přímo v administraci redakčního systému. Stejně tak je jedním kliknutím hned můžete nainstalovat.

Důvod #4: Šablony

Nelíbí se vám základní šablony, které Joomla obsahuje? Není problém. Šablonu si buď můžete vytvořit svoji, nebo si stáhnout již vytvořenou od někoho jiného. Šablon na výběr jsou tisíce v různých cenových hladinách. Od těch úplně zdarma, po šablony za stovky euro.

Důvod #5: Joomla není jen redakční systém

Joomla není pouze redakční systém, což mnoho lidí neví. Joomla je také PHP framework, který obsahuje užitečné knihovny.

Tento framework vám může pomoci vytvářet RESTful aplikace, integrovat služby třetích stran, nebo vytvářet command line aplikace, které jsou důležité při provozování velkých projektů.

Celý Joomla Framework je open source a více informací o něm naletnete zde.

analyza webu zdarma

Využíjte naši aktuální nabídku na

Analýzu vašeho webu zdarma

Analyzovat můj web